top of page

AWAKE - Nowa kolekcja Moniki Świderskiej

Najnowsza kolekcja AWAKE to niezwykle świadoma odpowiedz na potrzeby świata, w którym żyjemy. To już nie tylko chwilowy trend, ale konieczność. Codzienne wybory, nawet te pozornie nieistotne, mają wpływ na naszą planetę. Projektantka pyta: czy jesteś tego świadoma?Napis ARE YOU AWAKE?, który pojawia się na t-shirtach oversize przypomina, że już czas się obudzić i wybierać tak, żeby nie szkodzić miejscu, w którym wszyscy żyjemy: Ziemi. W kolekcji odnajdziemy dużo surowego, naturalnego lnu z którego został uszyty stylowy dwurzędowy garnitur z krótkimi spodniami, asymetryczna spódnica i prosta bluzka. Jedyną ozdobą są kontrastowe, brązowe, rogowe guziki.

Nie zabrakło też zawsze modnego jeansu w stylu vintage: w kolekcji znajdziemy spódnice mini i midi, bluzkę z bufkami i sukienkę w ozdobną falbanką. Całość jest niezwykle spójna i przemyślana: każdy element można połączyć z innym tworząc stylowe zestawy, idealne na każdy dzień.

Mocnym punktem kolekcji są sukienki z materiału w autorski, niepowtarzalny

print stworzony przez projektantkę. Łączy on dwie barwy: błękit i koral, które bezpośrednio nawiązują do kolorów Pantone na ten sezon. Odcień 16-1546 Living Coral jest ciepły i energetyczny, a jednocześnie przypomina o zagrożonych rafach koralowych. Subtelny błękit przywodzi na myśl bezkresne wody oceanu, w którym tętni życie.


Całość kolekcji AWAKE wywodzi się z obserwacji otaczającego nas świata i miłości do natury.www.monikaswiderska.pl


tekst i zdjęcia: materiały prasowe


bottom of page