top of page

Babie lato - olśniewająca kolekcja rett frem

 Koła, sygnety i drobne kuleczki – rett frem w swojej najnowszej kolekcji stawia na subtelny balans między poszanowaniem natury a pielęgnacją tradycyjnej sztuki ludowej. Założycielka marki, Laura Pawlikowska, zabiera nas

w sentymentalną podróż po podlaskiej wsi i podkreśla, że to właśnie utrwalone w tradycji rzemiosło skrywa w sobie najwięcej tajemnic.
 
Rett frem to marka, która od samego początku proponuje minimalistyczne formy i subtelne opowieści kryjące się za każdym projektem. Tym razem zgłębia polską kulturę etniczną – jej autentyczność i szczerość. Nieprzypadkowo nazwa kolekcji została zasięgnięta z obrazu Chełmońskiego, który słynie z sielskiego i wiejskiego klimatu. To właśnie dzięki tym inspiracjom kolekcja „Babie lato” zbudowana została na bazie motywu kropek, linii, szpica czy stopniowania.


Motyw kulek został zaczerpnięty z malarstwa ludowego, gdzie jest częstą formą zdobienia tła czy tworzenia kompozycji kwiatowych, a nieregularne linie są bezpośrednim odniesieniem do słów Eweliny Pęksowy (malarka-prymitywistka związana z nurtem podhalańskiej sztuki ludowej), która opowiadając o swoich dziełach, akcentowała, że nie poprawia szkiców, bo to właśnie pociągnięcie ręki, nawet nierówne daje obrazowi pewien niepowtarzalny wyraz.


Zbierając inspiracje do tworzenia nowej kolekcji odbyłam podróż na podlaskie wsie, gdzie istnieje niezwykła harmonia między człowiekiem a naturą, a szacunek do ręcznie wykonywanej pracy jest nadal żywy. Dzięki tej fascynacji otworzyły się przede mną nowe drzwi – postanowiłam połączyć wszystkie dotychczasowe pomysły i stworzyć unikatową kolekcję, która połączy w sobie tradycję z nowoczesnością, opowie nieco więcej o sztuce naszych babć i być może zainspiruje innych do dalszego kultywowania regionalnego dziedzictwa. Podjęliśmy również współpracę z Domem Sztuki Ludowej, miejscem, które propaguje naszą kulturę, efekt wspólnych działań możecie oglądać na wyjątkowych zdjęciach – opowiada właścicielka marki.

www.rettfrem.pl

Za efekt końcowy kampanii zdjęciowej odpowiadają:

Fotograf: Brygida Bujak / Asystent fotografa i oświetlenie: Mikołaj Karczyński

Modelka: Julia Stroinska / Stylistka: Ewa Michalik / Makijaż: Paulina Kurowiak

Włosy: Andrzej Szklarz / Produkcja: Laura Pawlikowska & Martyna Krzykacz / herstudio


tekst, zdjęcia: materiały prasowe

bottom of page