top of page

Biome - z miłości do ciała i planety.


Czy zastanawiacie się jak produkty używane na codzień wpływają na nasze życie? Musimy przyznać, że jeszcze kilka lat temu zupełnie nie zwracałyśmy na to uwagę. Sięgałyśmy po produkty, które były na drogeryjnych półkach, "bo wszyscy ich używają", nie myśląc nad ich wpływem zarówno na nasze zdrowie, jak i środowisko. Na szczęście szybko się to zmieniło. Aktualnie jest coraz więcej świadomych i odpowiedzialnych marek, które wychodzą nam naprzeciw i sprawiają, że natura wraca do łask, szczególnie jeśli chodzi o dbanie o higienę. I do takich firm należy właśnie BIOME - która wprowadziła organiczne tampony i ulepszyła nasze codzienne nawyki.

Wiemy, że organiczne produkty są lepsze dla nas i dla naszego Środowiska.Troszcząc się o siebie, dbamy również o naszą przestrzeń. Podoba nam się cytat z Medytacji o Don Kichocie: "ja, to ja plus moje otoczenie i jeśli nie zadbam o to drugie, nie zadbam o siebie" - mówią Dziewczyny, właścicielki marki.

POTRZEBNA ZMIANA

Tampony Biome powstają z najwyższej jakości surowców, bezpiecznych dla kobiet i dla przyrody. Produkt jest innowacyjny, wykonany w 100 % z bawełny organicznej, pochodzącej z legalnych upraw. Nie zawiera substancji syntetycznych, pestycydów ani dioksyn. Posiada certyfikat GOTS, który gwarantuje, że certyfikowany wyrób został wyprodukowany z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw pracowników.


W CZYM CAŁA RÓŻNICA?

Organiczne tampony są bezpieczniejsze i zdrowsze dla kobiety. Tampony BIOME

są hipoalergiczne i nie zawierają żadnych chemikaliów, co pozwala zredukować powstanie ryzyka Zespołu Szoku Toksycznego (TSS), ostrego, zagrażającego życiu zatrucia. Uprawa bawełny organicznej, z której powstają tampony, jest także

bezpieczna dla ludzi pracujących przy jej produkcji. Dodatkowo pozwala na

zmniejszenie zużycia wody, co w niektórych krajach jej uprawy,

borykających się z problemem suszy, jest szczególnie ważne. Produkcja bawełny

ekologicznej nie przyczynia się również do wyjałowienia i pustynnienia gleby,

ponieważ przy jej uprawie stosuje się płodozmian.

ETYCZNE

Ogromnie ważnym elementem jest fakt, że bawełna BIOME pochodzi z uczciwych

plantacji. Przy uprawie bawełny konwencjonalnej powszechnym procederem jest zatrudnianie nieletnich, często również i dzieci poniżej 14 roku życia. Według raportu BBC na uprawach bawełny w krajach trzeciego świata, wyzysk ten jest dalece posunięty. Stworzenie produktów ekologicznych z bawełny organicznej, w odróżnieniu od innych produktów sygnowanych jako eko, nie jest tylko odpowiedzią na trendy zdrowego stylu życia. To przede wszystkim etyczne podejście do człowieka. Produkty Biome mają zatem pozytywne wpływ na ludzi, którzy je produkują, kupują, jak i na cały ekosystem.

bottom of page