top of page

Drogeria przyszłości w Łodzi.


 

Refill station z automatami do napełniania wielorazowych pojemników szamponem, proszkiem, płynem do kąpieli czy mycia naczyń, czyli najnowsze rozwiązania Rossmanna w Łódzkiej Manufakturze.


 Choć jeszcze do niedawna było to raczej daleko wybiegające w przyszłość marzenie, dziś Rossmann i Manufaktura Łódzka dają nadzieję na szybszą realizację eko-projektów związanych z ograniczeniem plastiku w sklepach i drogeriach.


W Łódzkiej Manufakturze właśnie został otwarty jeden ze sklepów niemieckiej sieciówki, który zdecydowanie różni się od pozostałych flagowców. Oprócz ekologicznych rozwiązań miejsce może poszczycić się designerskim wnętrzem i najnowszymi technologiami.

Przestrzeń została podzielona na cztery strefy: manufaktura piękna, w której znajdziemy ekologiczne kosmetyki marki o tej samej nazwie, wyprodukowane w Polsce oraz wspomnianą wcześniej refill station z produktami od ONLYBIO. Oprócz niej strefa beauty, czyli perfumeryjna część z wyspą, na której można wykonać manicure produktami od Semilac, strefa zdrowia oraz Grab&go, gdzie można dokonać szybkich zakupów produktów pierwszej potrzeby, bez straty czasu.

Choć to dopiero pierwsze takie miejsce niemieckiej sieciówki w Polsce, mamy ogromną nadzieję, że to wielki krok naprzód, a wkrótce wszystkie sklepy Rossmanna przybiorą taką formę.


Czy uważacie, że takie sklepy mają szansę na przejęcie monopolu na rynku? Czy klienci złapią bakcyla i będą odtąd przychodzić z własnymi opakowaniami do sklepu? Jak będzie z Wami?


bottom of page