top of page

Flora – moc roślin i kwiatów w nowej kolekcji biżuterii Mokave

 Flora to nazwa nowej kolekcji Mokave. Pełna magicznych symboli i kobiecości, bo właśnie taka jest cała marka.

Tym razem projektantka – Pola Chrobot – inspiracje znalazła

w królestwie roślin i kwiatów. Piękno i potęgę natury

oddała w biżuterii o charakterze vintage, tworząc

unikatowe, kobiece talizmany.
 

Pola Chrobot – właścicielka i projektantka marki Mokave – wierzy w moc biżuterii. Jej najnowsza kolekcja Flora jest pełna dobrej energii i delikatności. Artystka wykorzystuje i interpretuje w niej na nowo motywy kwiatów oraz liści, które nie tylko pięknie wyglądają, ale wiąże się z nimi również określona symbolika. Od najdawniejszych czasów rośliny odgrywały bowiem symboliczną rolę, często przypisywano im atrybuty boskości i łączyło się je ze stanem łaski. – Kwiaty niemal od zawsze oznaczały dobroć, piękno i eteryczność. Przez swoją delikatność, czar, ale i moc, która w nich drzemie, często kojarzy się je z kobiecą naturą i właśnie to było dla mnie punktem wyjścia do stworzenia kolekcji Flora - wyjaśnia Pola Chrobot.

Roślinna biżuteria Mokave podkreśla kobiecość i przypomina o tym, aby zawsze czerpać z sił natury to, co najlepsze. W nowych propozycjach marki nie mogło zabraknąć talizmanów – tym razem jest to heksagram z motywem florystycznym – drzewem życia oraz starosłowiańska lunula – obraz sierpu księżyca, symbol lunarnego cyklu, który podkreśla moc kobiecości i płodności. Heksagram z kolei pomaga znaleźć harmonię, równowagę oraz wewnętrzną siłę. Jako amulet chroni zaś przed niepowodzeniami. – Natura jest dla mnie źródłem inspiracji od zawsze. Jej potęga mnie zachwyca, daje siłę, spokój i zrozumienie. Tym razem spojrzałam w stronę roślin, ich symboliki i eterycznego piękna, różnorodności oraz magii. Nowa Flora to także niezwykła, emocjonalna energia Florence Welch, której muzyka towarzyszyła mi podczas trakcie tworzenia kolekcji oraz wizerunkowej sesji zdjęciowej – dodaje projektantka.

W kolekcji Flora pojawiają się także elementy vintage – stare wzory odnalezione w polskich odlewniach zyskały nową formę i świeży styl. Sięgnięcie po te motywy to także inspiracja światem roślin, którym rządzi cykliczność – wszystko odradza się, rozwija i ewoluuje. Mokave daje na nowo życie przedmiotom z poprzednich dekad i wzorom, które są nieprzemijalne. Sięgając po te elementy, marka udowadnia, że można tworzyć swój własny, niepowtarzalny styl z wykorzystaniem lokalnych zasobów i dziedzictwa.Flora pełna jest także kamieni naturalnych, takich jak choćby agat, rodochrozyt, opal mleczny czy, budzący pasję do życia, zoisyt z rubinem w odcieniach zieleni i różu. W kolekcji znajdują się zarówno kolczyki, bransoletki, pierścionki, jak i naszyjniki. To przede wszystkim minimalistyczne, delikatne modele, choć miłośniczki bogatszej biżuterii również odkryją tu coś dla siebie. Każdy element kolekcji został wykonany ręcznie, tradycyjnymi technikami złotniczymi, w łódzkiej pracowni artystki.


 

Wszystkie projekty marki MOKAVE znajdziecie na stronie internetowej https://shop.mokave.pl


Zdjęcia: Kamila „Norma” Korzun

Modelka: Emilia Stajuda / NEVA models

Make up: Monika „Zyzy” Kropat

Stylizacje: Paulina Wasążnik


Dedykowana ilustracja dla nowej kolekcji Flora została stworzona przez Aleksandrę Morawiak / @liquidmemoriescollage

bottom of page