top of page

Karl Lagerfeld nie żyjeDziś odszedł od nas człowiek - legenda świata mody, ceniony i niesamowicie utalentowany projektant, fotograf, dyrektor kreatywny domów mody Fendi i Chanel, Karl Lagerfeld. Zmarł w Paryżu, mając 85 lat.


Dyrektor słynął z niespotykanej kreatywności, którą mogliśmy podziwiać zarówno w kolekcjach dla obu domów mody jak i na samych pokazach. Odbywały się one zazwyczaj w Grand Palais, w magicznej scenerii, a uczestniczyły w nich najbardziej cenione, kultowe modelki oraz najważniejsze nazwiska ze świata mody. Projektant najprawdopodobniej chorował i odszedł przez nowotwór trzustki, a pierwszą oznaką choroby była nieobecność na finale pokazu Haute Couture w styczniu, co wywołało spekulacje odnośnie możliwej rezygnacji z pracy. Zamiast Karla pojawiła się wtedy Virginie Viard, prawa ręka projektanta i pracownica domu mody od ponad trzydziestu lat oraz przyjaciółka mistrza, która (o czym CEO Chanel poinformował dzisiaj w swoim oficjalnym oświadczeniu na Instagramie) przejęła stanowisko dyrektorki kreatywnej.


Ciężko przewidzieć jak dalej potoczą się losy Fendi i Chanel, ale dziś czujemy ogromny żal i smutek w związku ze stratą tak niesamowitej osoby ze świata mody i jesteśmy pewni że nigdy nie zapomnimy ikony jaką stał się Karl, a jego niepowtarzalny styl i twórczość będzie żyć w naszych sercach wiecznie.

bottom of page