top of page

ODDECH - nowa kolekcja Krystiana Szymczaka
ODDECHOkres przymusowego lockdownu to czas, kiedy cały świat się zatrzymał. Właśnie podczas tej przerwy od zabieganej, przytłaczającej nas swymi obowiązkami codzienności Krystian Szymczak stworzył kolekcję ODDECH. Lekkość, ulotność, natura - to trzy najważniejsze inspiracje projektanta, które idealnie oddają charakter projektów.  


To osobisty powrót do łąk, ogrodów pachnących wiosennym deszczem, do tego, co na zawsze zostało w mojej pamięci beztroskiego dzieciństwa. Chcę, aby moja kolekcja przypominała o kruchości życia i podobnie jak w filmie Melancholia Larsa von Triera, który opowiada o nadciągającym końcu świata, pomagała dostrzec wyjątkowość świata i piękno natury - mówi projektant.

Kampania zrealizowana została w Rogowie, małej miejscowości pod Warszawą, w której Krystian spędzał okres dzieciństwa. Miejsce dla niego szczególne, w którym odnajduje spokój, ciszę i łapie oddech od codzienności.

Na kolekcję ODDECH wiosna- lato 2021 składa się osiemnaście sylwetek. Użyte tkaniny oddają specyfikę i strukturę kwiatów – ich kruchość, a jednocześnie urzekające i opalizujące barwy.


Krystian Szymczak (ur. 1994r.) - ukończył scenografię ze specjalizacją projektowanie ubioru na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jest projektantem mody, a także kostiumografem i scenografem.

Jego projekty już od dawna zdobią strony Lśnienie Magazynu, co więcej, nawet pojawiły się na jednym ze zdjęć okładkowych, tym bardziej zbędne jest tu rozpisywanie się nad naszymi odczuciami. Jesteśmy prawdziwymi fanami tego artysty, co doskonale widać, dlatego mocno zachęcamy Was do zapoznania się z jego najnowszymi pracami. Mamy nadzieję, że dacie się olśnić! 

 

zdjęcia: Weronika Kosińska

modelka: Aleksandra Marcinkiewicz / MILK

makijaż i włosy: Katarzyna Olkowska

tekst: materiały prasowe

bottom of page