top of page

Podaruj sobie duszopisarstwo – warsztaty pisania sercem Maliki Ledeman

 


Patchworkowa nazwa pełna pasji i dźwięcznych meandrów. Po prostu. Rozpakujmy ją z pudełka, a proces stawiania liter potraktujmy jak prezent dla samych siebie. Duszopisarstwo, to pisanie duszą. Mówienie o tym, co płynie z serca. Tym, co chcemy podarować sobie i światu. W końcu jest tak wiele tematów, które wymagają uwagi, a może raczej bycia uważnym, by móc je zrozumieć, poczuć aż w końcu ich doświadczyć. Nie bój się. 


Podaruj sobie duszopisarstwo – warsztaty pisania sercem


Autorka chcę dzielić się tym co ma. Chce podarować Ci narzędzie, które pozwala na wyrażanie i lepsze zrozumienie siebie. Pisanie. Ponieważ słowa mają moc. Zawsze miały. Potrafią zarówno budować, jak i burzyć. Są żywiołami. Z tego powodu powstał czterotygodniowy warsztat pisarski. Otwórz się. Daj się ponieść kreatywności i wspólnie, raz w tygodniu, spotkaj się z Maliką w kameralnej grupie kobiet. Nie musisz mieć doświadczenia. Nikt nie ocenia. Po prostu bądź. Obecna i chętna do tego, by pobudzić swoją kreatywność. Podczas warsztatów zajrzymy do swojego wnętrza, a lawirowanie pomiędzy dobieraniem odpowiednich słów, a znalezieniem inspiracji doprowadzi Cię do napisania własnej, małej formy. Czegoś co czujesz. Wspólnie wybierzcie się na spacer po twórczym procesie.

Plan? Nie tylko go poznaj, ale stań się również jego częścią.


Tydzień n° 1. Sztuka. O sztuce zadawania pytań


Pisanie zaczyna się gdzieś w środku. Pomiędzy głową a klatką piersiową. Porozmawiaj ze sobą. Co chcesz wyrazić? Jakie emocje temu towarzyszą? Które tematy wydają Ci się ważne? Pomyśl, jak bliskie są Ci przymiotniki i rzeczowniki. A może to czynności Cię określają? 


Tydzień n° 2. Piękno. Czyli co Cię inspiruje


A weź za rogiem rosną kwiaty. Kot zlizuje rozlane mleko, a budynek muzeum ma krzywe stropy. Jak cholera. Co sprawia, że chce Ci się złapać za pióro? Nie oceniaj tego. Po prostu to znajdź. I pisz.


Tydzień n° 3. Język. Najsilniejszy mięsień ciała człowieka


Jaki smak odczuwasz? Kwaśny, słodki, a może gorycz? Oby język giętki… Wyrzuć z siebie całą gamę przecinków, kropek i zdań wielokrotnie złożonych. Albo krótkich. W końcu to Twój sposób wyrażania siebie. Nikt nie zrobił 108 sekwencji powitań słońca pierwszego dnia – popracujemy nad giętkością. Znajdziemy balans.


Tydzień n° 4. Otwarcie. Szafy do Narni czy innej Alicji


W szufladzie należy trzymać: bieliznę, pęk kluczy i ewentualnie blender kuchenny. Nie twórczość. Już czas, by wyprowadzić ją na spacer, dać ludziom westchnąć bądź uronić łzę. Jesteś gotowa. Oddychaj.Zapisując się na warsztat trafisz do kameralnej grupy wspaniałych kobiet. Przez cztery tygodnie wspólnie będziecie pracować nad rozbudzeniem pisarskich umiejętności, lepszym zrozumieniem świata i siebie, a przy tym zadbasz o wypracowanie autorskiego stylu. Malika Ci w tym pomoże. Posłuży okiem, uchem i poprowadzi dłoń. Na tym polega w końcu bycie redaktorką. Kolejne zadania i podejmowanie twórczych kroków dadzą Ci motywację do dalszej pracy. Wymienicie się doświadczeniem, aż w końcu podzielicie tym, co stworzycie.
 


Malika Ledeman

Żyje z pisania albo pisze, by żyć. Kolejność dowolna i prawdopodobnie zależna od losowego dnia tygodnia. Od wielu lat dziennikarka związana z kulturą i sztuką, która nie boi się poruszać tematów związanych ze świadomością. Pewnie w afekcie oparów kawy, tej świeżo mielonej, stała się współzałożycielką ogólnopolskiego wydawnictwa prasowego, a tym samym redaktorką naczelną magazynu Kraft. Inicjatorka warsztatów Duszopisarstwa.


Kontakt

maria.ledeman@wp.pl

725 551 562bottom of page