top of page

Projekt Flaw/Less


Odkrywanie w sobie kobiecości polega na miłości. Miłości do siebie, akceptacji własnych słabości i i dostrzeganiu zalet – zawsze!

Projekt Flaw/Less skupia się na pięknie kobiet, które zawiera się w ich ciałach. Nie jest to jednak piękno oczywiste – ciała kobiet na zdjęciach mają bowiem swoje tajemnice – rany. Ich blizny to pamięć ciała o trudnych doświadczeniach – by siebie pokochać trzeba je jednak przyjąć, zaakceptować. Dla większości bohaterek zdjęcia blizn są czymś więcej niż znakiem na ciele. To pewnego rodzaju historia, wspomnienie. Dziewczyny noszą je bez kompleksów, niczym biżuterię, nie wstydzą się ich. Moje wcześniejsze doświadczenie z kreującą nierzeczywisty świat fotografią mody, a także moja osobista historia (choroba), zachęciły mnie do pokazania piękna kobiet odbiegającego od medialnego kanonu. Kobiety, które spotkałam pomogły mi zaakceptować siebie - sposobem na odkrycie w sobie kobiecej siły jest akceptacja własnych słabości.
Ludmiła Szulińska

Urodzona w 1993 roku w Warszawie. Kulturoznawczyni, obecnie studentka studiów magisterskich na wydziale fotografii w BTK w Berlinie. Jej zainteresowania skupiają się na tajemnicach kobiecego ciała, zaś fascynacja cielesnymi niedoskonałościami wynika z choroby, z którą zmaga się od najmłodszych lat. Poszukuje nieoczywistego piękna w ludziach i miejscach.


tekst, zdjęcia: Ludmiła Szulińska

bottom of page