top of page

Rozmaitość - nowa kolekcja marki KamenaKolekcja Rozmaitość, Wiosna / Lato 2021


Najnowsza kolekcjabiżuterii Kamena jest połączeniem charakterystycznego dla marki minimalizmu i klasyki w formie z nutą ekstrawagancji nawiązującej do lat 60-tych. Lata sześćdziesiąte były czasem rewolucyjnych przemian i rozkwitu różnorodności. Kobiety zachęcano do wyrażania siebie w życiu i w modzie, dzięki czemu ówczesna dekada po dziś dzień dostarcza nam rozmaitych inspiracji stylistycznych. Nas szczególnie zauroczyły noszone przez elegantki szykowne klipsy z kamieniami, biżuteryjne pasy, ale też hippisowskie bransoletki

na stopę czy naszyjniki wielowarstwowe. W kolekcji znajdziecie również ekstrawagancką mini-torebeczkę.


Zgodnie z filozofią marki biżuteria stworzona została przy użyciu kamieni naturalnych pozyskiwanych lokalnie: z nefrytu z Dolnego Śląska i krzemienia czekoladowego z Gór Świętokrzyskich.
O marce


Kamena to marka tworzona przez Agnieszkę Pielach i Joannę Soroczak - przyjaciółki od 15 lat, założycielki marki i jej projektantki oraz grono wspaniałych współpracujących z nami rzemieślników, którzy pomagają nam urzeczywistniać kolejne pomysły. Tworzymy niepowtarzalną biżuterię dla kobiet, które kochają piękno, naturę i ponadczasowe wzornictwo. Naszą największą inspiracją jest kamień, piękno jego naturalnej formy i struktury. Biżuterię wykonujemy głównie ze srebra, srebra złoconego 24k złotem, złota 585 oraz mosiądzu. Współpracujemy z lokalnymi jubilerami i rzemieślnikami. Kamienie które zdobią naszą biżuterię pochodzą z terenu Polski. Komercyjny rynek rodzimych minerałów praktycznie nie istnieje. Nasze kamienie są unikatowe, pochodzą głównie od prywatnych kolekcjonerów i pasjonatów geologii. Dążymy do tego by szerzyć wiedzę na temat pięknych, lecz nieco zapomnianych polskich kamieni i minerałów.


O kamieniach użytych w kolekcji


Nefryt

Zielony kamień który zachwyca głębią koloru. Wyjątkowe walory estetyczne nefrytu sprawiły, iż już przed wiekami artyści z Dalekiego Wschodu używali go do tworzenia cennych rzeźb czy też dekoracji insygniów cesarskich. Starożytni uznawali go za „kamień życia” i nosili jako amulety sprzyjające dobrej fortunie.


Krzemień czekoladowy

Kamień o barwie od karmelowej po głęboką czerń powstał tysiące lat temu, w okresie jurajskim. W czasach prehistorycznych miał znaczenie sakralne - symbolizował życiodajną iskrę.---------------------Sesja wizerunkowa:

Zdjęcia - Weronika Kosińska

Makijaż i włosy - Kasia Olkowska

Modelka - Maria Liakhova / Selective Management

Stylizacja - Joanna Soroczak, Agnieszka Pielach


bottom of page