top of page

Saute 2021 - kalendarz charytatywny

Zaktualizowano: 28 sty 2021


Kalendarz Sauté powstał z myślą o kobietach, które poszukują swego „ja”. Nie swojej „najlepszej wersji”, tylko takiej, która docenia siebie, zna swoje mocne i słabe strony, akceptuje to. Kobieta, która chce być tu i teraz. Sauté to celebracja momentu. Teraz.

Saute to owoc kilkumiesięcznej pracy dwóch kobiet, przyjaciółek- fotografki i wizażystki, które zaprosiły do współpracy kobiety w różnym wieku, z różnych grup społecznych, o różnych cechach. Ubrane są w jedną sukienkę, o jednym rozmiarze, która schodzi całkowicie na drugi plan. To one nadają jej unikalny wyraz.

Celem projektu jest przełamanie stereotypów, pokazanie kobiet jakie są, nie jakie chciałyby być. Celebracja ich „teraz”. Każdy miesiąc to inna definicja wolności i kobiecej siły. Każda z bohaterek jest świadoma własnego ja, akceptująca swoje mocne i słabe strony. Bez maski, narzuconych przez społeczeństwo standardów i krzywdzących stereotypów."Nasze modelki wielokrotnie podkreślały, że pokazując swoje Sauté spotkały się z dyskryminacją, oburzeniem publicznym. Zanim odważyły się żyć po swojemu musiały podjąć decyzję czy dopasowują się do norm społecznych, czy chcą żyć na własnych zasadach."

Rama kalendarza wykonana jest z drewna jesionowego*, którą można zamontowana do ściany na 1 lub 2 wkręty. Karty kalendarza drukowane są dwustronnie na sztywnym kartonie. Rozmiar kalendarza z ramą to 45cm x 60cm.

Po zakończonym miesiącu można odciąć pasek z datami i umieścić w ramie same zdjęcia. Rama kalendarza ma za zadanie być wielofunkcyjna, zachęcamy do umieszczania w nim własnych zdjęć, plakatów, notatek, lub można czekać na kolejną edycję Kalendarza Saute!

Egzemplarz można zdobyć wpłacając darowiznę w kwocie 200zł na konto Fundacji Centrum Praw Kobiet Oddział Wrocław, wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie carycapictures.com. Środki te przeznaczone będą na pomoc prawną, wsparcie psychologiczne i coaching kobiet dotkniętych przemocą.
bottom of page