top of page

Skincare - 5 porad

Skincare jest teraz jednym z najpopularniejszych tematów krążących w sieci. Drogerie oferują nam szeroką gamę różnego rodzaju maseczek, peeling’ów i kremów. Jednak czy to wszystko wystarczy, aby uzyskać efekt perfekcyjnej cery? Z pewnością przyczyniają się do poprawy stanu naszej skóry, jednak należy pamiętać, że nie samymi maseczkami człowiek żyje, a jej kondycja zależy też od innych czynników. Dlatego też przygotowałyśmy dla Was kilka podstawowych zasad, których przestrzeganie znacząco wpłynie na stan Waszej cery.


1. Nie dotykaj twarzy - czasami zapominamy, że najwięcej bakterii kumuluje się właśnie na dłoniach, dotykając nimi twarzy, automatycznie je na nią przenosimy. To z kolei może przyczyniać się do powstawania zaskórników i wyprysków.

2. Nie wystawiaj skóry na słońce bez filtrów ­- choć uwielbiamy się opalać, a skóra muśnięta słońcem jest ciągle pożądana, należy zwrócić szczególną uwagę na szkodliwość promieni UV. Przyczyniają się nie tylko do starzenia skóry, ale także zwiększają ryzyko pojawienia czerniaka.

3. Pamiętaj, by zmywać makijaż - nie ma na to usprawiedliwień, nic nie jest tak ważne jak oczyszczenie cery przed snem. Jeśli poświęciłaś czas na imprezę, to poświęć też kilka minut na zmycie całego brudu, który w nocy staje się idealną pożywką dla bakterii.

4. Jedz dużo warzyw i owoców - np. śliwki, ­sezonowy wybawca, nie dosyć, że pyszne, to jeszcze zdrowe. Śliwki posiadają dużą ilość przeciwutleniaczy, które hamują powstawanie zmarszczek. Szczególnie polecane dla osób z cerą naczynkową, przez bogatą zawartość witaminy K.

5. Nawadnianie organizmu­ - picie wody to klucz do pięknej cery. Nawet jeśli będziesz nakładała mnóstwo kremów nawilżających - nie zadziałają dopóki nie nawodnisz jej odpowiednio od wewnątrz. Wystarczy niewielkie odwodnienie, by w naszym ciele zaczęły gromadzić się toksyny, co może prowadzić do powstawania zmian skórnych czy poszarzenia cery.

bottom of page