top of page

UMIAR - pochwała minimalizmu

Jest nowoczesna. Świadoma swoich potrzeb i atutów. Ceni jakość i autentyczność, umie precyzyjnie wyrażać siebie. Kobieta pełna UMIARU. Dla niej miarą biżuterii jest czyste, niewymuszone piękno.


Biżuteria UMIAR powstaje z miłości do prostych form i pasji projektowania. Markę współtworzą projektantki Magdalena Brzozowska i Malwina Wysińska, które poznały się na Wydziale Wzornictwa ASP. Od początku łączy je niezwykła nić porozumienia w odczuwaniu projektowanej rzeczywistości. Połączenie różnych specjalizacji – architektura i projektowanie produktu – pozwala na powstanie spójnej myśli w projektowaniu wyjątkowej biżuterii. Nowa kapsułowa kolekcja to łańcuszki do okularów, w całości wykonane ze srebra, kryształu górskiego, naturalnych pereł oraz kamienia księżycowego. Są zaprojektowane w taki sposób, że mogą być również noszone jako naszyjnik.Nazwa UMIAR doskonale definiuje wartości za którymi chcą podążać projektantki. Umiar w formie i wyrazie, szlachetne materiały, a także jakość wykonania i umiejętności rzemieślnicze projektantek stanowią o charakterze marki. Wyważone i pełne precyzji formy wydobywają ducha nowoczesnej, naturalnej kobiecości. Minimalizm w wersji pełnej UMIARU nabiera delikatności i młodzieńczego wyrazu.

Biżuteria powstaje ręcznie, z dbałością o najdrobniejszy detal. W swoim warsztacie Magda i Malwina tworzą małe dzieła sztuki –szlachetny UMIAR ma moc, wprowadza harmonię i równowagę. Świadomie wybrana biżuteria wzmacnia, nadaje ton, jest jak trafiona w punkt puenta.Za efekt zdjęć odpowiadają:

zdjęcia: Magdalena Brzozowska i Jakub Lamot

stylizacja: Malwina Wysińska

makijaż: Klaudia Wysińska

modelka: Agata Kamińska


tekst i zdjęcia: materiały prasowe

bottom of page