top of page

Wizja kobiety według Krystiana SzymczakaKolekcja „The Star” to wizja kobiety - gwiazdy muzyki, performerki, osoby bez ograniczeń. Pewnej sobie, odważnej i gotowej na wszystko.

Kobieta wykreowana przez Krystiana Szymczaka działa zdecydowanie i podbija świat swoją charyzmą. Wyzwolona, buntownicza, elegancka. Osoba gotowa na wszystko z konkretną wizją siebie. Femme fatale, kobieta wamp zainspirowana silnymi figurami ze świata muzyki: Grace Jones, Miley Cyrus, Madonna. Odnajdziecie w niej również pierwiastek męski - inspirację twórczością Davida Bowie. Kolekcja jest wizją współczesnej kobiety, która musi zmierzyć się

z wieloma trudnościami i przeciwnościami losu.
Jako projektant chciałem odnieść się do sytuacji w Polsce, dotknąć poprzez modę polityki, a raczej wyrazić siebie i swoje stanowisko odnośnie zaistniałej sytuacji. Kolekcja jest reakcją, refleksją, potrzebą wyrażenia siebie i swojego sprzeciwu. Jest to pewnego rodzaju artystyczny bunt, zamknięty w bardzo estetycznej formie. Formie piękna, które tworzy kobietę według kry_szy. Kolekcja jest wizją współczesnej, silnej kobiety, która ma w pełni prawo decydować o sobie i swoim ciele. - podkreśla projektant.

 

„The Star” A/W 2021 by Kry_szy


Fotografia & koncept: Marta Surovy

Modelka: Natalia Napieralska

Stylistka: Katarzyna Jabłońska

Make-up: Monika Kropat

Stylizacja fryzur: Izabela Świrkowska

Scenografia: Katarzyna Sojka

Asystent fotografki & oświetlenie: Krzysztof Durmaj

Podziękowania dla studia @daylight_studio_warsaw

Specjalne podziękowania dla Oli Bajer za wypożyczenie biżuterii

Specjalne podziękowania dla Vandy Nowak za wypożyczenie obuwia

bottom of page