top of page

WZORY - świąteczne targi online

Zaktualizowano: 28 sty 2021


 


Uratuj Design na Święta


 

WZORY

Największe warszawskie Targi Designu ruszają już dziś! Organizowane cyklicznie w stolicy wydarzenie targowe, którego ideą jest łączenie najnowszego polskiego designu i odbiorców zainteresowanych posiadaniem pięknych przedmiotów tym razem odbędzie się w wersji online! Brzmi ciekawie, prawda? WZORY to przestrzeń stworzona z myślą o młodych projektantach i nowoczesnych rzemieślnikach, którzy dzięki udziałowi w wydarzeniu mają szansę zaprezentować swoje produkty oraz skonfrontować swoje pomysły z rynkiem. My zaś mamy wyjątkową okazję, aby nabyć rzeczy unikalne, często tworzone ręcznie i przede wszystkim – eko i fair traid.

Postawcie w te święta na polskich projektantów.

W czasach pandemii zachęcamy wszystkich nie tylko o zadbanie o piękno swoich wnętrz i zakup niepowtarzalnych upominków (dla siebie i bliskich) ale głównie o wsparcie polskich rzemieślników, dla których świąteczne targi to być może ostatnia deska ratunku dla budowanych latami marek. My planujemy wesprzeć ich wszystkich, ale do tego potrzebujemy również Was!

Gdzie i kiedy odbędą się targi?

Tym razem wzory odbędą się w sieci i potrwają od 1. do 13. grudnia - wystarczy odwiedzić ten adres: https://wzory.design

Co znajdzie się za wirtualnymi drzwiami Wzorów?

Organizatorzy zaprosili do udziału w wydarzeniu imponującą liczbę 130 projektantów z całej Polski. Do naszej dyspozycji oddali ceramikę, biżuterię, kosmetyki, tekstylia, grafiki i wiele więcej – wszystko prosto z małych polskich manufaktur. Ponadto, organizowana jest również akcja charytatywna na rzecz zwierząt z Przystani Ocalenie – cały dochód ze sprzedaży akcesoriów marki Szydełex, której założycielkami są Agata Buzek, Weronika Kosińska i Iza Gwizdak przeznaczona zostanie na rzecz potrzebujących zwierząt!


Co jeszcze?

Organizaorzy zapewniają, że będą dostępni także na Facebooku @targi.wzory i Instagramie @wzory_targi_designu, a tam, jak na WZORY przystało nie zabraknie warsztatów, w ramach których Kasia Szatkowska (odnawiająca na co dzień klasyki PRL) pokaże jak wytapicerować mały, prosty podnóżek. Z Agatą Taśmińską z bloga „Z głową w sznurkach” przygotujecie świąteczne ozdoby na choinkę sztuką makramy, z WOOL MORNING wydziergacie czapkę, a od autorów książki LESS WASTE Polska, Agnieszki Bukowskiej i Krzyśka Rzymana dowiecie się jak nie marnować jedzenia. Koniecznie zajrzyjcie do programu warsztatów, by zobaczyć wszystko co dla zostało dla Was przygotowane – czekają tam jeszcze takie perełki jak warsztat automasażu twarzy prowadzony przez Anetę Kolendo Borowską - jedną z najbardziej doświadczonych wizażystek w Polsce. W ostatnich latach naturalne kosmetyki szturmem zdobywają serca i półki w łazienkach, ale nie wszyscy wiedzą, że niektórych z nich nie trzeba wcale kupować i można zrobić je samodzielnie. I tu wkraczają Ania i Aga, właścicielki manufaktury naturalnych kosmetyków TOBO+MALA, które na warsztatach podzielą się wiedzą, jak samodzielnie zrobić w domu kosmetyki.


Nie zabraknie również rozmów.

Razem z Agatą Kiedrowicz – krytyczką, kuratorką designu, projektantką i edukatorką, Bogną Świątkowską – prezeską zarządu fundacji Bęc Zmiana, Olą Mirecką, która oprócz współpracy z LEGO prowadzi własne studio projektowe w Danii oraz Magdą Jurek założycielką marki Pani Jurek, zastanowimy się nad tym „Jak zaprojektować koniec?” Do drugiej dyskusji 6 grudnia zaprosi nas Agnieszka Polkowska - doktor w dyscyplinie sztuk projektowych, projektantka spekulatywna, badaczka, strateżka i wykładowczyni, która razem z Beatą Wilczek – absolwentką m.in. Central Saint Martins, projektantką i wykładowczynią na AMD Berlin oraz Agnieszką Bar - animatorką, trenerką i mentorką w zakresie designu oraz wykładowczynią na Wydziale Ceramiki i Szkła na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, porozmawia o tym Jak zamykać stare, by zrobić miejsce na nowe idee w projektowaniu?”.


Przed nami dużo dobrych chwil, które możemy wspólnie

spędzić - bądźcie tam z naszą redakcją. Do zobaczenia na

Świątecznych Targach WZORY ONLINE! 

zdjęcia, tekst: materiały prasowe


bottom of page